نتفلیکس کانال های تبلیغاتی روسیه را پخش نمی کند

نتفلیکس کانال های تبلیغاتی روسیه را پخش نمی کند

نتفلیکس کانال های تبلیغاتی روسیه را پخش نمی کند

این شرکت می گوید که نتفلیکس تعدادی از کانال های دولتی را در روسیه طبق قانون جدید توزیع نخواهد کرد، پس از گزارش هایی مبنی بر اینکه ممکن است به زودی مجبور به انتقال این شبکه ها شود.

روز دوشنبه گزارش شد که نتفلیکس در میان تعدادی از خدمات اضافه شده به ثبتی است که توسط تنظیم کننده رسانه روسی Roskomnadzor از توزیع کنندگان محتوا که بیش از 100000 مشترک دارد، نگهداری می شود. قانون جدید، که ورایتی گزارش می دهد هنوز به طور کامل اجرایی نشده است، پخش کننده های بزرگ را ملزم می کند که 20 کانال پخش روسی، از جمله کانال یک، با بودجه دولتی را داشته باشند.

 

کانال یک در میان تعدادی از کانال‌هایی بود که آسوشیتدپرس هفته گذشته به آن اشاره کرد که روایت را برای همسویی با پیام‌های کرملین در مورد تهاجم روسیه به اوکراین تغییر می‌دهد. کانال های دیگری که توسط Variety نامگذاری شده اند عبارتند از NTV و همچنین Spa، یک کانال مرتبط با کلیسای ارتدکس روسیه.

با این حال، سخنگوی نتفلیکس به The Verge گفت که قصد ندارد این کانال ها را حمل کند.

این سخنگو که خواست نامش فاش نشود، گفت:

“با توجه به وضعیت فعلی، ما هیچ برنامه ای برای اضافه کردن این کانال ها به خدمات خود نداریم.”

 

Politico Europe هفته گذشته با استناد به گزارشی از مسکو تایمز در ماه دسامبر گزارش داد که نتفلیکس ممکن است مجبور شود این کانال ها را با اجرای قانون پخش کند. نتفلیکس در حال حاضر از پخش زنده در هیچ یک از بازارهای خود پشتیبانی نمی کند.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه