سری Galaxy S22 سامسونگ به سختی تعمیر می شوند

سری Galaxy S22 سامسونگ به سختی تعمیر می شوند

سری Galaxy S22 سامسونگ به سختی تعمیر می شوند

تعمیر گوشی های هوشمند سامسونگ گلکسی اس 22 اولترا و گلکسی اس 22 به دلیل استفاده از چسب بسیار قوی و طراحی نه چندان مناسب آن ها طبق ویدیوی iFixit دشوار است.

 

سایت تعمیر گجت می گوید که هر دو سامسونگ گلکسی اس 22 و گلکسی اس 22 اولترا امتیاز 3 از 10 را در مقیاس تعمیر پذیری خود دریافت می کنند. سری گلکسی 22 سامسونگ در ماه فوریه با ویژگی‌های برتر از جمله دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی و قلم S داخلی مانند سری گلکسی نوت عرضه شد.

 

iFixit در ویدیوی خراب کردن گوشی‌های هوشمند سامسونگ گلکسی اس 22 اولترا و گلکسی اس 22 می‌گوید که جداسازی گلکسی اس لاین تغییر چندانی نکرده است. این نشان می‌دهد که تنها مزیت این تلفن‌های هوشمند پیچ‌های استاندارد فیلیپس است که به شما امکان می‌دهد قطعات را برای جداسازی سریع جدا کنید.

 

طبق گفته iFixit، استفاده از یک چسب بسیار قوی، تعویض باتری و همچنین تعمیر صفحه نمایش را دشوار می کند، زیرا برای بیرون کشیدن این چیزها از پوسته گوشی، به انرژی اضافی نیاز دارند. افراد حاضر در iFixt می‌گویند که این تلفن‌ها همچنین برای DIY مناسب نیستند، زیرا سامسونگ یک دفترچه راهنمای خدمات عمومی رایگان برای هر یک از دستگاه‌ها (در زمان فیلم‌برداری) ارائه نکرده است.

 

چند نکته مهم از ویدیوی حذف شامل وجود یک رابط اضافی برای قلم S و “یک دوربین فوق العاده سنگین” در Galaxy S22 Ultra است. این گوشی دارای یک سنسور اصلی 108 مگاپیکسلی با لنز f/1.8، یک دوربین 12 مگاپیکسلی فوق عریض، یک دوربین تله فوتو 10 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 3 برابر و یک دوربین تله فوتو 10 مگاپیکسلی دیگر با پشتیبانی از زوم اپتیکال 10 برابر است. ظاهراً راه اندازی دوربین سه گانه پشتی وانیلی گلکسی S22 مانعی در روند جداسازی قطعات نبود.

 

گوشی های سری گلکسی اس 22 همچنین دارای لرزاننده خطی داخلی در بلندگوهای واقع در قسمت پایین گوشی ها هستند. iFixt با آیفون مقایسه می‌کند و می‌گوید که سامسونگ در حال تعقیب اپل از نظر ارائه بازخورد قوی مانند Taptic-Engine بدون از دست دادن فضای زیادی است. گوشی های سامسونگ همچنین با مقدار زیادی گرافیت و چسب محکم زیر نمایشگر عرضه می شوند.

همچنین یک سیستم خنک کننده محفظه بخار فولاد ضد زنگ جدید 0.4 میلی متری برای انتقال و پخش گرما از SoC ها وجود دارد. iFixit توصیه می‌کند که چند میلی‌متر ضخیم‌تر تلفن می‌تواند به فضای بیشتری برای دفع گرما کمک کند.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه