سونی از زمان عرضه بیش از ۱۹ میلیون دستگاه پلی استیشن ۵ فروخته است

()

سونی از زمان عرضه بیش از ۱۹ میلیون دستگاه پلی استیشن ۵ فروخته است

سونی از زمان عرضه بیش از 19 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 فروخته است

آخرین گزارش درآمد این شرکت نشان می دهد که سونی از زمان عرضه در مجموع بیش از ۱۹ میلیون دستگاه پلی استیشن ۵ فروخته است.

 

این شرکت ژاپنی فاش کرد که در سه ماهه منتهی به ۳۱ مارس ۲ میلیون دستگاه پلی استیشن ۵ فروخته است در حالی که این رقم در سه ماهه چهارم سال گذشته ۳.۳ میلیون دستگاه بود. علاوه بر این، سونی ۷۰.۵ میلیون عنوان PS4/PS5، شامل ۱۴.۵ میلیون بازی شخص اول، در مقایسه با ۶۱.۴ میلیون سال پیش، در سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۲۱ فروخت.

 

طبق گزارش درآمد سونی، این شرکت از زمان عرضه خود تاکنون ۱۹.۳ میلیون کنسول PS5 فروخته است. این شرکت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ ۲ میلیون دستگاه در مقایسه با ۳.۹ میلیون دستگاه در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ و ۳.۳ میلیون دستگاه در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ فروخت. تعداد کل کنسول های PS5 فروخته شده در سال مالی ۲۰۲۰ ۷.۸ میلیون دستگاه بود و کنسول های فروخته شده در سال مالی ۲۰۲۱ ۱۱.۵ میلیون دستگاه است. . سونی در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ حدود یک میلیون کنسول PS4 فروخت.

 

به طور مشابه، سونی ۷۰.۵ میلیون عنوان PS4/PS5 در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ فروخت که بسیار کمتر از فروش ۹۲.۷ میلیون عنوان در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ است، اما بیش از ۶۱.۴ میلیون فروش در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ است. تعداد کل عناوین PS4/PS5 فروخته شده در سال مالی ۲۰۲۰، ۳۳۸.۴ میلیون در مقایسه با ۳۰۳.۲ میلیون در سال مالی ۲۰۲۱ بود.

 

طبق گزارش رویترز، سونی در حال برنامه ریزی برای فروش ۱۸ میلیون کنسول پلی استیشن ۵ در سال مالی ۲۰۲۲ است.

هیروکی توتوکی، مدیر ارشد مالی سونی، گفت:

«آنچه اکنون می‌توانم بگویم این است که می‌توانیم قطعات کافی برای ۱۸ میلیون دستگاه تهیه کنیم.» با این حال، این شرکت گفت که در صورت وجود ممکن است مجبور شود در این هدف تولید تجدید نظر کند. قرنطینه های جدید در چین برای کنترل شیوع کووید-۱۹. این کشور همه گیری را به دلیل مبارزه با اختلالات زنجیره تامین برای عملکرد خود در سال مالی ۲۰۲۱ مقصر می داند.

علاوه بر این، تعداد مشترکین پلی استیشن پلاس و کاربران فعال ماهانه در شبکه پلی استیشن در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ و سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ مشابه باقی ماند. تعداد مشترکین پلی استیشن پلاس در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ در مقایسه با ۴۷.۶ میلیون در سال گذشته، ۴۷.۴ میلیون نفر بود. تعداد کاربران فعال ماهانه از ۱۰۹ میلیون در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ به ۱۰۶ میلیون در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

منبع : gadgets360

این مطالب چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیازات / ۵. تعداد رای ها

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *