SpaceX تولید فضاپیمای جدید Crew Dragon را متوقف کرد

SpaceX تولید فضاپیمای جدید Crew Dragon را متوقف کرد

SpaceX تولید فضاپیمای جدید Crew Dragon را انجام داد

بر اساس گزارش رویترز، اسپیس ایکس می گوید که دیگر وسایل نقلیه جدیدی از کپسول Crew Dragon خود، فضاپیمایی که این شرکت برای بردن انسان به ایستگاه فضایی بین المللی استفاده می کند، نخواهد ساخت.

 

در حال حاضر برنامه این است که ناوگان Crew Dragon را برای حمل انسان در چهار نفر محدود کند، که SpaceX بارها و بارها برای رساندن خدمه به فضا دوباره پرواز خواهد کرد.

 

گوین شاتول، رئیس اسپیس ایکس به رویترز گفت:

«ما در حال تکمیل [کپسول] نهایی خود هستیم، اما همچنان در حال ساخت قطعات هستیم، زیرا در حال بازسازی هستیم. پس از هر پرواز خدمه اژدها، فضاپیما باید فرآیند بازسازی را در فلوریدا طی کند، جایی که سخت افزار خاصی بهینه سازی شده یا تعویض می شود تا وسیله نقلیه دوباره آماده پرواز شود. اسپیس ایکس به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

 

تقریباً در یک هفته، یک شرکت ایستگاه فضایی تجاری به نام Axiom خدمه ای متشکل از چهار فضانورد خصوصی را با یک Crew Dragon برای یک سفر 10 روزه به ایستگاه فضایی خواهد فرستاد.

 

Axiom قراردادی با SpaceX دارد تا حداقل سه ماموریت انسانی اضافی را به ایستگاه فضایی بین‌المللی در Crew Dragon پس از اولین ماموریت پرتاب کند. در همین حال، SpaceX هنوز با ناسا قرارداد دارد تا خدمه‌ها را هر شش ماه یک بار به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب کند و سپس آنها را به خانه بازگرداند. در ماه فوریه، ناسا سه ماموریت انسانی اضافی با Crew Dragon به ایستگاه فضایی بین‌المللی را به SpaceX اعطا کرد، علاوه بر آن شش ماموریتی که SpaceX در ابتدا برای انجام آن قرارداد بسته بود. این خبر جایزه قرارداد خدمه تجاری اسپیس ایکس با ناسا را ​​به 3.49 میلیارد دلار رساند.

 

در حالی که اسپیس ایکس تولید Crew Dragon را متوقف کرده است، منابع زیادی برای توسعه موشک Starship جدید این شرکت، یک وسیله نقلیه جدید عظیم که برای حمل انسان و محموله به مقاصد اعماق فضا مانند ماه و مریخ طراحی شده است، ریخته می شود. با این حال، شاتول به رویترز می گوید که اسپیس ایکس همیشه می تواند در صورت لزوم، تولید Crew Dragon را از سر بگیرد.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه