چرا فناوری در قلب جاه طلبی ها قرار دارد؟

چرا فناوری در قلب جاه طلبی ها قرار دارد؟

چرا فناوری در قلب جاه طلبی ها قرار دارد؟

تحول دیجیتال و تصمیم گیری مبتنی بر داده ها کلیدی برای تلاش های بریتانیا برای کاهش نابرابری های اجتماعی و اقتصادی است.

 

در سال 2019، دولت بریتانیا طرح بلندپروازانه خود را برای «تراز کردن» کشور، مقابله با نابرابری‌های منطقه‌ای و تشویق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در خارج از لندن و جنوب شرق ارائه کرد. از آن زمان تاکنون اتفاقات زیادی برای جلوگیری از پیشرفت رخ داده است، اما حرکت سریع به امروز و ارتقای سطح به طور محکم در دستور کار ملی قرار گرفته است.

 

یکی از راه‌هایی که دولت قصد دارد بهره‌وری، مشاغل و استانداردهای زندگی را افزایش دهد، افزایش سرمایه‌گذاری عمومی داخلی در تحقیق و توسعه فراتر از جنوب شرق انگلیس به میزان حداقل 40 درصد است، همانطور که در کتاب سفید “همسطح سازی بالا” نشان داده شده است. اما این تزریق بودجه همراه با افزایش سرمایه گذاری در صنعت خصوصی، با افزایش 17.5 درصدی هزینه تحقیق و توسعه از سوی صنایع بزرگ در سه ماهه سوم 2021 است.

 

از یک طرف، این نشان دهنده مرحله بعدی بهبود بریتانیا از کووید_19 است. از سوی دیگر – بدون غوطه ور شدن بیش از حد در سیاست – نمی توان انکار کرد که در زمانی رخ می دهد که حزب محافظه کار به حمایت عمومی نیاز دارد. باید دید که آیا افزایش سطح فقط به یک شعار تبدیل خواهد شد یا به نیروی محرکه در پشت پویایی اقتصادی، نوآوری و در نهایت رشد در سراسر بریتانیا تبدیل خواهد شد.

 

صرف نظر از اینکه شما آن را یک سیاست ساده لوحانه یا طلسمانه می دانید، اگر قرار است ارتقاء سطح موفقیت آمیز باشد، چند عنصر وجود دارد که باید در هر مأموریتی که در طرح مشخص شده است، گنجانده شوند. این پروژه باید با نیاز به تحول دیجیتال، تصمیم گیری مبتنی بر داده ها و مهارت هایی هدایت شود که کارمندان و شهروندان را به طور یکسان قادر می سازد در دنیای دیجیتال اول پیشرفت کنند.

 

از انقلاب صنعتی گرفته تا نقش آن در تولید واکسن، بریتانیا می تواند به تاریخ غرورآفرین نوآوری نگاه کند. اما نمی تواند روی موفقیت های خود استراحت کند. پیشرفت در دهه آینده (و فراتر از آن) به معنای معکوس کردن رکود صنعتی مداوم بریتانیا، با بازتاب نوآوری هایی است که مشخصه اقتصادهایی مانند کره جنوبی و اسرائیل است.

 

سرمایه گذاری تحقیق و توسعه در خارج از جنوب شرق بخشی از این امر است. با این حال، به تنهایی کافی نیست. همگام شدن با نرخ سرسام آور نوآوری جهانی نیازمند یک ذهنیت دیجیتال است، برای پذیرش فناوری های تحول آفرین – از هوش مصنوعی گرفته تا اینترنت اشیا – که بهره وری و رونق را در بخش های عمودی مانند مهندسی نرم افزار، تولید و صنعت خودرو افزایش می دهد.

 

سرمایه گذاری در اتصال دیجیتال جزء اصلی این امر است. همانطور که شهرها و جوامع برای پیشرفت باید از لحاظ فیزیکی و دیجیتالی به هم متصل شوند، صنعت نیز باید به نوآوری های نسل بعدی مانند 5G و پهنای باند با قابلیت گیگابیت مجهز شود که می تواند میلیون ها دستگاه متصل به هم را با سرعت فوق العاده بالا پشتیبانی کند.

 

اگر تحول دیجیتال و نوآوری فناوری ستون فقرات ارتقاء سطح باشد، پس داده ها جریان حیاتی هستند که باید در سراسر صنعت و جامعه جریان داشته باشند تا تصمیمات را هدایت و هدایت کنند. دیگر تکیه بر حدس و گمان کافی نیست. بهینه‌سازی فرآیندها و کاهش اتلاف – هم از منابع و هم زمان – کلید کار هوشمندانه‌تر، ارتقای تجربیات شهروندان و کارکنان، و بهبود نتایج است.

 

سازمان‌های پیشرو می‌دانند که داده‌محور بودن به چه معناست، و دولت نیز رویکرد خود را به داده‌ها و تصمیم‌گیری تغییر می‌دهد تا به درک بهتری از چه، کجا و چگونه منابع خرج می‌شود. با این حال، اکنون وظیفه باید بر دموکراسی‌سازی و غیرمتمرکز کردن داده‌ها باشد تا رهبران محلی با اطلاعاتی که برای ارائه، آزمایش و ارزیابی سریع و مؤثر نیاز دارند، تجهیز شود.

منبع : eandt.theiet

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه