اپل سرور macOS را متوقف کرد

اپل سرور macOS را متوقف کرد

اپل سرور macOS را متوقف کرد

اگر در مورد سرور macOS چیزی نشنیده باشید، شما را سرزنش نمی کنیم.

 

این اپلیکیشن 20 دلاری در اعماق مجموعه نرم افزاری اپل زندگی می کرد و قابلیت های مدیریت دستگاه را برای افرادی که می خواهند بر سخت افزار اپل خود حکومت کنند، امکان پذیر می کرد. غول فناوری کوپرتینویی به سختی در مورد آن صحبت می کند و اکنون، تصمیم گرفته است که سرانجام سرور macOS را متوقف کند.

 

منطق اپل برای این حرکت این است که ویژگی‌های پرچم‌دار macOS Server مانند Caching Server، File Sharing Server و Time Machine Server در حال حاضر در macOS High Sierra و نسخه‌های بعدی بدون هزینه اضافی در دسترس هستند و به این ترتیب، حفظ محصول نادیده گرفته شده آن سود کمی دارد.

 

جالب اینجاست که اپل به فروش اپلیکیشن 20 دلاری در اپ استور خود برای افرادی که از macOS Monterey استفاده می کنند ادامه خواهد داد. به این ترتیب، توقف فقط به این معنی است که هیچ ویژگی جدیدی اضافه نخواهد شد.

 

از نظر پشتیبانی، Profile Manager و Open Directory در macOS Server 5.12 و بالاتر پشتیبانی می شوند. در همین حال، Xsan در سرور macOS 5.7.1 تا نسخه 5.11.1 نیز پشتیبانی می‌شود و ابزارهای خط فرمان برای مدیریت Xsan در حال حاضر در macOS Big Sur و نسخه‌های جدیدتر همراه هستند. می‌توانید از وضعیت پشتیبانی همه سرویس‌های سرور macOS در صفحه وب اختصاصی اپل در اینجا مطلع شوید.

منبع : neowin

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه