اپل بزودی نمایشگرهای OLED را برای مدل‌های آینده آی ‌پد و آی مک معرفی می کند

اپل بزودی نمایشگرهای OLED را برای مدل‌های آینده آی ‌پد و آی مک معرفی می کند

اپل بزودی نمایشگرهای OLED را برای مدل‌های آینده آی ‌پد و آی مک معرفی می کند

اپل در حال حاضر نمایشگرهای OLED را به آیفون و اپل واچ معرفی کرده است و اکنون گزارش جدیدی نشان می‌دهد که در حال بررسی رفتار مشابه با سری‌های آی‌پد و مک‌بوک آینده‌اش است.

 

طبق گزارش ها، شرکت کوپرتینویی در حال استفاده از فناوری BOE چین برای تامین صفحه نمایش های OLED برای این دستگاه ها است. گفته می‌شود BOE در مراحل برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی خط تولید پنل‌های OLED IT جدید Gen 8.6 (2250×2600 میلی‌متر) در کارخانه B16 چنگدو در استان سیچوان چین است.

 

BOE در حال برنامه ریزی برای راه اندازی یک خط جدید با ظرفیت تولید حداکثر 15000 لایه شیشه ای در ماه است که انتظار می رود تولید آن در اواخر سال 2024 آغاز شود. طبق گزارش ها، این کار توسط چینی ها انجام می شود. غول های نمایشگر برای عرضه صفحه نمایش های OLED به اپل برای واحدهای iPad و MacBook. BOE قرار است در حال حاضر در حال مذاکره با Canon Tokki ژاپن برای توسعه تجهیزات این خط تولید Gen 8.6 جدید باشد.

علاوه بر این، این شرکت همچنین در حال آزمایش فناوری OLED پشت سر هم در کارخانه های فعلی خود است. در تئوری، این فناوری روشنایی صفحه نمایش را افزایش می دهد و طول عمر نمایشگر را افزایش می دهد که می تواند آنها را برای استفاده با تبلت ها و رایانه های شخصی ایده آل کند.

 

BOE می تواند سومین شرکتی باشد که در کنار LG Display و Samsung، پنل های OLED را به اپل عرضه می کند.

ال‌جی دیسپلی و سامسونگ در ابتدا از خطوط تولید Gen 6 برای تامین صفحه‌نمایش‌های OLED برای آی‌پد استفاده می‌کنند. با این حال، انتظار می‌رود که آنها پس از سال 2024 به خطوط تولید Gen 8.5 روی بیاورند. مشخصاً، خطوط تولید Gen 8 می‌توانند صفحه‌نمایش‌های OLED بیشتری را در مقایسه با خطوط Gen 6 ارائه کنند که انتظار می‌رود آنها را مقرون به صرفه‌تر کند.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه