Epic Games از عملکرد فروشگاه Google رضایت ندارد

Epic Games از عملکرد فروشگاه Google رضایت ندارد

Epic Games از عملکرد فروشگاه Google رضایت ندارد

گوگل روز چهارشنبه اعلام کرد که به توسعه‌دهندگان اندروید اجازه می‌دهد از سیستم‌های صورت‌حساب خود در برنامه‌هایشان استفاده کنند، اولین گام در آنچه می‌تواند منجر به تغییر چشمگیر اقتصاد برنامه‌ها شود، آزمایش می‌کند.

 

با این حال، اپیک گیمز که از طرفداران جدی باز کردن بازارهای اپلیکیشن بوده و پس از اینکه غول جست‌وجو فورتنایت را به دلیل پرداخت مستقیم از گوگل پلی حذف کرد، از گوگل شکایت کرد، هنوز راضی نیست. طبق بیانیه ای که این شرکت با The Verge به اشتراک گذاشت، این شرکت قصد دارد به حمایت از اکوسیستم برنامه ای که انتخاب های بیشتری را ارائه می دهد، ادامه دهد.

 

کوری رایت، معاون سیاست عمومی اپیک، در بیانیه‌ای گفت:

اپل و گوگل با سیاست‌هایی که نوآوری را خفه می‌کند، قیمت‌ها را افزایش می‌دهد و انتخاب مصرف‌کننده را کاهش می‌دهد، به سوء استفاده از قدرت بازار خود ادامه می‌دهند. «یک معامله وضعیت ضد رقابتی موجود را تغییر نمی‌دهد. ما به مبارزه برای پلتفرم‌های منصفانه و باز برای همه توسعه‌دهندگان و مصرف‌کنندگان ادامه خواهیم داد و با سیاست‌گذاران و تنظیم‌کننده‌ها کار می‌کنیم تا این دروازه‌بان‌ها را به خاطر رفتار ضدرقابتی‌شان پاسخگو بدانیم.»

 

تحت آزمایشی جدید گوگل، توسعه دهندگان می توانند علاوه بر سیستم استاندارد Google Play، یک گزینه صورتحساب نیز ارائه دهند. با این حال، Spotify در حال حاضر تنها توسعه دهنده شناخته شده در این برنامه است و مشخص نیست چه کسی ممکن است در این برنامه شرکت کند یا چه زمانی به طور گسترده در دسترس خواهد بود.

 

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه