کاهش زمان تبلیغات میان برنامه ای در دیزنی پلاس

کاهش زمان تبلیغات میان برنامه ای در دیزنی پلاس

کاهش زمان تبلیغات میان برنامه ای در دیزنی پلاس

طبق گزارش‌های Variety و وال استریت ژورنال، هنگامی که طرح پشتیبانی از تبلیغات دیزنی پلاس در اواخر امسال به اجرا درآید، طبق گزارش‌های منتشر شده از ورایتی و وال استریت ژورنال در فیلم‌ها یا نمایش‌هایی که یک ساعت یا کمتر طول می‌کشند، به مدت چهار دقیقه تبلیغات اجرا می‌کند.

 

همانطور که Variety اشاره می کند، این امر باعث می شود دیزنی نسبت به برخی از رقبای خود تبلیغات کمتری در ساعت ارائه دهد. طاووس NBC به ازای هر ساعت محتوا بیش از پنج دقیقه تبلیغات پخش نمی کند، در حالی که HBO Max چهار دقیقه تبلیغات در ساعت نشان می دهد. تعداد تبلیغات برنامه ریزی شده دیزنی پلاس حتی از Hulu متعلق به دیزنی که بین 9 تا 12 آگهی در یک ساعت اجرا می شود، پیشی می گیرد.

 

در مورد محتوای تبلیغات، طبق گزارش ها، این شرکت رویکرد محتاطانه ای را برای حفظ وجهه خانوادگی خود در پیش گرفته است. دیزنی فقط تبلیغاتی را که ممکن است دارای مضامین بزرگسالان باشد، مانند هر چیزی که مربوط به مشروبات الکلی یا سیاسی باشد حذف نمی کند – Variety گزارش می دهد که اگر تبلیغاتی از یک رقیب سرگرمی باشد، هیچ تبلیغی را نمی پذیرد.

 

دیزنی قصد دارد تبلیغات را از همه نمایش‌ها حذف کند، در صورتی که پروفایل کودکان نیز از آن استفاده می‌کنند. منابع آشنا به این وضعیت به Variety می‌گویند که دیزنی تبلیغات نمایش‌هایی را که برای مخاطبان پیش‌دبستانی طراحی شده‌اند حذف می‌کند، حتی زمانی که کاربر پروفایل کودکانه نداشته باشد.

 

در ماه مارس، دیزنی اعلام کرد که در اواخر سال 2022 یک گزینه ارزان تر و با پشتیبانی از تبلیغات را در ایالات متحده راه اندازی خواهد کرد که بعداً در سال آینده در دسترس سایر کشورها قرار خواهد گرفت. هیچ جزئیاتی در مورد هزینه گزینه ارزان‌تر وجود ندارد – دیزنی پلاس در حال حاضر 7.99 دلار در ماه بدون تبلیغات هزینه دارد. دیزنی می گوید که در سه ماهه گذشته 7.9 میلیون مشترک جدید اضافه کرده است و تعداد مشترکان خود را به حدود 44 میلیون نفر در ایالات متحده و کانادا افزایش داده است.

 

از آنجایی که تعداد مشترکین دیزنی پلاس همچنان در حال افزایش است، نتفلیکس کاهش یافته است (با وجود اینکه همچنان در ایالات متحده و کانادا 74.58 میلیون مشترک دارد). این غول استریم برای اولین بار در بیش از یک دهه سه ماهه گذشته مشترکین خود را از دست داد و قبلاً چند برنامه برای بازگرداندن کاربران طراحی کرده است. یادداشتی به کارمندان نشان می‌دهد که نتفلیکس ممکن است در سال جاری یک ردیف تبلیغاتی را راه‌اندازی کند، و مانند دیزنی پلاس، روی گزینه پخش زنده نیز کار می‌کند. رید هستینگز، یکی از مدیران نتفلیکس، در مورد محدود کردن به اشتراک گذاری رمز عبور به منظور کسب درآمد نقدی از بارگذارهای رایگان استریم (که باعث ناراحتی کاربران می شود) صحبت کرده است، که ممکن است همزمان با راه اندازی یک ردیف تبلیغاتی توسط نتفلیکس اتفاق بیفتد.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه