امارات فضانوردی را برای ماموریت ۶ ماهه به ایستگاه فضایی می فرستد

امارات فضانوردی را برای ماموریت ۶ ماهه به ایستگاه فضایی می فرستد

امارات فضانوردی را برای ماموریت ۶ ماهه به ایستگاه فضایی می فرستد

مقامات روز جمعه اعلام کردند، امارات متحده عربی برای یک فضانورد اماراتی برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی برای اقامت شش ماهه، صندلی روی موشک اسپیس ایکس خریداری کرده است که اولین ماموریت بلندمدت فدراسیون نفت خیز در پیشبرد جاه طلبی های خود در این کشور است.

 

امارات متحده عربی صندلی موشک فالکون 9 اسپیس ایکس را از طریق یک شرکت خصوصی مستقر در هیوستون، Axiom Space، یک اپراتور تورهای فضایی که تلاش‌ها برای تجاری‌سازی این صنعت را رهبری می‌کند، خریداری کرد. این ماموریت قرار است سال آینده از مرکز فضایی کندی در فلوریدا پرتاب شود.

 

این دومین باری است که امارات یک فضانورد به فضا می فرستد. در سال 2019، سرگرد حزاع المنصوری یک ماموریت هشت روزه را در ایستگاه فضایی بین المللی سپری کرد. بیانیه امارات متحده عربی هویت فضانورد انتخاب شده برای ماموریت 2023 را مشخص نکرده است.

 

در این بیانیه همچنین اشاره ای نشده است که این کشور چقدر برای صندلی ارزشمند روی موشک ساخته شده توسط ایلان ماسک اسپیس ایکس پرداخت کرده است. قیمت بلیط Axiom برای شهروندان ثروتمندی که در اوایل این ماه راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی شدند، 55 میلیون دلار برای راکت‌سواری و اقامتگاه‌ها بود.

 

اطلاعیه روز جمعه بخشی از فعالیت های متعدد در برنامه فضایی امارات است. سال گذشته، امارات، ماهواره امل یا امید خود را در مدار مریخ قرار داد که برای اولین بار برای جهان عرب بود. در سال 2024، این کشور امیدوار است که یک فضاپیمای بدون سرنشین را روی ماه قرار دهد.

 

امارات همچنین هدف بلندپروازانه ای را برای ایجاد یک مستعمره انسانی در مریخ تا سال 2117 تعیین کرده است.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه