واتس اپ در بروزرسانی جدید به مدیران گروه اجازه می دهد پیام ها را برای همه حذف کنند

واتس اپ در بروزرسانی جدید به مدیران گروه اجازه می دهد پیام ها را برای همه حذف کنند

واتس اپ در بروزرسانی جدید به مدیران گروه اجازه می دهد پیام ها را برای همه حذف کنند

ویژگی بتا واتس اپ که به مدیران گروه اجازه می دهد هر پیام/پیام خاصی را برای همه افراد گروه حذف کنند، طبق گزارش، به روز رسانی شده است.

 

این ویژگی علاوه بر محدود کردن اعضا از ارسال پیام به گروه‌ها و جلوگیری از ویرایش اطلاعات توسط اعضا، قدرت بیشتری به مدیران می‌دهد که به نوبه خود می‌تواند به تعدیل گروه کمک کند.

این آپدیت در دسامبر سال گذشته معرفی شد و این به روز رسانی در نسخه آزمایشی واتس اپ برای اندروید مشاهده شد. گفته می شود این ویژگی در واتس اپ بتا برای iOS و دسکتاپ در دسترس است.

 

طبق اطلاعات ارائه شده توسط WABetainfo، پلتفرمی که ویژگی‌های بتا را در واتس‌ اپ آزمایش می‌کند، مدیران گروه به زودی می‌توانند پیام‌ها را برای همه افراد در گروه‌ها حذف کنند. طبق نسخه بتای WhatsApp برای اندروید 2.22.11.4، این ویژگی در دست توسعه است و برای آزمایش‌کنندگان بتا عرضه نشده است، اما یک به‌روزرسانی وجود دارد. وقتی ادمین‌ها پیامی را برای همه افراد گروه حذف می‌کنند، یک پیام پاپ‌آپ به آنها نشان داده می‌شود که به آنها اطلاع می‌دهد که «در حال حذف پیام شخص دیگری در چت هستند» و همه می‌توانند ببینند که سرپرست پیام را حذف کرده است.

 

به عبارت ساده تر، این شبیه به ویژگی فعلی «حذف برای همه» است که در سال 2017 معرفی شد. افراد فقط می توانند پیام های خود را از چت های شخصی و/یا گروهی حذف کنند. با این حال، اگر ادمین یک گروه هستید، می توانید پس از دریافت این به روز رسانی، پیام های ارسال شده توسط هر یک از اعضای گروه را حذف کنید. علاوه بر این، هنگامی که یک پیام را حذف می کنید، به همه نشان داده می شود، احتمالاً از طریق یک مکان نگهدار، که یک پیام حذف شده است و چه کسی آن را حذف کرده است.

 

این ویژگی که انتظار می‌رود در آینده به واتس‌اپ بتا برای اندروید، iOS و همچنین دسکتاپ نیز عرضه شود، هنوز در دست توسعه است. در یک به روز رسانی در دسامبر گذشته معرفی شد.

 

واتس اپ یکی از پلتفرم های مختلفی است که برای تسهیل در پخش اخبار جعلی مورد انتقاد قرار گرفته است. این شرکت طی سال‌ها اعلام کرده است که اقداماتی را برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست در این پلتفرم انجام داده است. با این حال، هیچ راه حل محکمی برای شناسایی اخبار جعلی در واتس اپ وجود ندارد.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه