WhatsApp کنترل‌های حریم خصوصی را در آخرین به‌روزرسانی iOS شروع کرد

WhatsApp کنترل‌های حریم خصوصی را در آخرین به‌روزرسانی iOS شروع کرد

WhatsApp کنترل‌های حریم خصوصی را در آخرین به‌روزرسانی iOS شروع کرد

طبق گزارش‌ها، واتس‌اپ کنترل‌های حریم خصوصی دقیق جدیدی را برای آزمایش‌کنندگان خاص در آخرین نسخه بتای برنامه برای iOS ارائه می‌کند که امکان مدیریت پیشرفته تنظیمات حریم خصوصی در برنامه را فراهم می‌کند.

 

این ویژگی برای اولین بار در سال گذشته در حال توسعه یافت شد، این ویژگی به گونه ای طراحی شده است که به کاربران کنترل دقیقی را در مورد اینکه چه کسی می تواند آخرین عکس دیده شده، درباره و نمایه خود را در سرویس پیام رسانی ببیند، طراحی شده است. در حالی که برخی از آزمایش‌کنندگان اکنون می‌توانند به این ویژگی‌ها در نسخه‌های بتا برای iOS و اندروید دسترسی داشته باشند، واتس‌اپ هنوز اعلام نکرده است که چه زمانی این تنظیمات حریم خصوصی برای همه کاربران ارائه می‌شود.

 

طبق گزارشی که توسط ردیاب واتس‌اپ WABetaInfo منتشر شده است، سرویس پیام‌ رسانی متعلق به متا شروع به ارائه کنترل‌های حریم خصوصی برای عکس نمایه، توضیحات «درباره» و «آخرین حضور» در واتس‌اپ کرده است. کاربرانی که برای دریافت نسخه‌های بتا از طریق TestFlight ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند به نسخه آزمایشی WhatsApp برای iOS 22.9.0.70 به‌روزرسانی کنند، ممکن است ویژگی‌های فعال شده در برنامه را ببینند. به نظر می‌رسد تنظیمات جدید از طریق سوئیچ سمت سرور فعال می‌شوند، زیرا برخی از کاربران ممکن است برای دیدن تنظیمات جدید مجبور باشند 24 ساعت منتظر بمانند.

 

کاربرانی که به آخرین نسخه بتا به‌روزرسانی کرده‌اند می‌توانند به تنظیمات WhatsApp مراجعه کرده و Account را انتخاب کنند، سپس روی Privacy ضربه بزنید. در هر یک از سه بخش با نام‌های درباره، آخرین بازدید و عکس نمایه، کاربران باید بتوانند گزینه جدیدی را با عنوان مخاطبین من به جز… ببینند – که از دیدن عکس نمایه، آخرین بازدید یا بخش‌های مربوط به نمایه توسط مخاطبین منتخب جلوگیری می‌کند. . پیش از این، واتس اپ تنها به کاربران اجازه می داد از بین همه، مخاطبین من و هیچکس یکی را انتخاب کنند.

 

با توجه به ویژگی ردیاب، حذف مخاطب از مشاهده آخرین باری که در واتس اپ دیده شده اید، آخرین بازدید او را از شما مخفی می کند، اما اینطور نیست، در حالی که آنها را از مشاهده درباره یا آخرین بازدید خود محروم می کنید. همین امر در مورد کاربران نسخه بتای WhatsApp برای اندروید نیز صادق است، آنها نیز ماه گذشته همین ویژگی را با واتس‌اپ بتا برای اندروید 2.22.8.9 که در 29 مارس عرضه شد، دریافت کردند. فعال شده و بر روی آخرین نسخه بتا WhatsApp برای اندروید کار می کند.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه