ایلان ماسک با خرید توییتر اختیار کامل این شرکت را به دست آورد

ایلان ماسک با خرید توییتر اختیار کامل این شرکت را به دست آورد

ایلان ماسک با خرید توییتر اختیار کامل این شرکت را به دست آورد

توییتر امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید این شرکت به مبلغ 44 میلیارد دلار را پذیرفته است. ماسک شرکت را با قیمت 54.20 دلار برای هر سهم خریداری کرد، همان قیمتی که در پیشنهاد اولیه او در 14 آوریل ذکر شد.

 

ماسک در بیانیه‌ای که همراه با انتشار منتشر شد، گفت:

«آزادی بیان بستر یک دموکراسی کارآمد است و توییتر میدان شهر دیجیتالی است که در آن موضوعات حیاتی برای آینده بشریت مورد بحث قرار می‌گیرد». من همچنین می‌خواهم توییتر را با بهبود محصول با ویژگی‌های جدید، متن‌باز کردن الگوریتم‌ها برای افزایش اعتماد، شکست دادن ربات‌های هرزنامه و احراز هویت همه انسان‌ها، بهتر از همیشه کنم.»

 

پاراگ آگراوال، مدیر عامل توییتر نیز این معامله را در انتشار تحسین کرد. آگراوال در بیانیه ای گفت:

«توئیتر هدف و ارتباطی دارد که بر کل جهان تأثیر می گذارد. عمیقاً به تیم‌هایمان افتخار می‌کنیم و از کاری الهام گرفته‌ایم که هرگز مهم‌تر از این نبوده است.»

 

ماسک برنامه خود را برای تامین مالی این قرارداد در پرونده SEC در روز پنجشنبه ارائه کرد که شامل 25.5 میلیارد دلار وام و 21 میلیارد دلار سرمایه شخصی است.

تحلیلگران بر این باورند که این وام ها می تواند سالانه یک میلیارد دلار هزینه سرویس دهی به توییتر یا تقریباً 20 درصد از درآمد سالانه این شرکت داشته باشد.

 

اندکی پس از اینکه ماسک طرح خرید را اعلام کرد، هیئت مدیره توییتر یک اقدام “قرص سمی” را ایجاد کرد و نشان داد که قصد دارد در برابر خرید ماسک مقاومت کند. مشخص نیست که چه چیزی منجر به تغییر دیدگاه شرکت شده است. روزنامه نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد که کارمندان توییتر با این اخبار اختلاف دارند و اطلاعات کمی در مورد مذاکرات جاری دریافت می کنند.

 

مشخص نیست که ماسک چه تاثیری بر توییتر خواهد داشت یا اینکه تغییرات را از کجا شروع خواهد کرد. هنگامی که او برای اولین بار 9.2 درصد از سهام خود را در توییتر فاش کرد، از کاربران توییتر در مورد ایجاد دکمه “ویرایش” نظرسنجی کرد، که توییتر قبلا در حال توسعه آن بود. او بعداً پیشنهاد کرد تبلیغات توییتر بلو را حذف کند، قیمت اشتراک آن را کاهش دهد و Dogecoin را به عنوان یک گزینه پرداخت اضافه کند.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه