اسپاتیفای با گالری های NFT همکاری می کند

اسپاتیفای با گالری های NFT همکاری می کند

اسپاتیفای با گالری های NFT همکاری می کند

همانطور که برای اولین بار توسط Music Ally گزارش شد، Spotify در حال آزمایش راهی برای هنرمندان برای نمایش مجموعه‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) خود است.

 

پلتفرم پخش موسیقی این آزمایش را برای برخی از کاربران اندروید در ایالات متحده انجام داده است و در حال حاضر شامل پیش نمایش NFT برای هنرمندانی مانند Steve Aoki و The Wombats است.

 

سخنگوی Spotify در بیانیه‌ای به Music Ally گفت:

«Spotify در حال اجرای آزمایشی است که در آن به گروه کوچکی از هنرمندان کمک می‌کند تا پیشنهادات NFT شخص ثالث موجود خود را از طریق پروفایل‌های هنرمندان خود تبلیغ کنند. ما به طور معمول تعدادی آزمایش را برای بهبود تجربه هنرمندان و طرفداران انجام می دهیم. برخی از این آزمون‌ها در نهایت راه را برای یک تجربه گسترده‌تر هموار می‌کنند و برخی دیگر تنها به عنوان یک یادگیری مهم عمل می‌کنند.» Spotify بلافاصله به درخواست The Verge برای اظهار نظر پاسخ نداد.

 

شرکت‌های بیشتری تلاش می‌کنند موج NFT را بگیرند، اما به نظر می‌رسد که این موج اولیه ممکن است (حداقل در حال حاضر) کاهش یابد. طبق گزارش وال استریت ژورنال، فروش روزانه NFT از 225000 در سپتامبر سال گذشته به 19000 تا 3 می 92 درصد کاهش یافته است. تعداد کیف پول های فعال NFT نیز رو به کاهش است و از حدود 119000 در نوامبر به 14000 تا پایان آوریل رسیده است.

اسپاتیفای با گالری های NFT همکاری می کند

بعد از به‌روزرسانی Spotify متوجه شدم که به آزمایش دسترسی دارم. وقتی به صفحات هنرمند استیو آئوکی و وومبتز رفتم، دیدم که گالری NFT زیر سرصفحه و لیست آهنگ های هنرمند قرار دارد. با کلیک بر روی آن مجموعه ای از NFT ها نشان داده می شود که می توانید در آنها پیمایش کنید. اگر NFT را انتخاب کنید، یک نسخه بزرگ شده از آن و همچنین توضیح مختصری را مشاهده خواهید کرد.

 

Spotify همچنین گزینه “See More” را در اختیار شما قرار می دهد که شما را به صفحه NFT در OpenSea هدایت می کند، جایی که می توانید آن را خریداری کنید. اما به خاطر داشته باشید که به نظر نمی رسد Spotify از NFT هایی که ویدیو یا GIF هستند پشتیبانی کند – Spotify فقط یک تصویر ثابت از NFT را در برنامه نشان می دهد، نه ویدیوی کامل. همچنین شامل صدا نمی شود، که برای یک پلت فرم پخش موسیقی عجیب است. فقط می‌توانید به NFT گوش دهید یا با کلیک کردن روی صفحه آن در OpenSea ببینید که آیا یک ویدیو یا GIF است.

 

طبق گفته Music Ally، Spotify برای فروش NFT که از طریق برنامه انجام می شود کمیسیون دریافت نمی کند و فقط در حال آزمایش یکپارچه سازی است. همچنین مشخص نیست که آیا این تست در دسترس هنرمندان دیگری قرار گرفته است یا در حال حاضر فقط به Steve Aoki و The Wombats محدود شده است.

 

شایعاتی در مورد ورود Spotify به فضای Web3 در ماه مارس پس از انتشار دو لیست شغلی مرتبط با فناوری بلاک چین و NFT توسط این شرکت منتشر شد. همانطور که Music Ally اشاره می کند، برخی از کاربران گزارش می دهند که یک نظرسنجی در برنامه Spotify ظاهر می شود که از آنها در مورد احساساتشان در مورد NFT نیز سوال می کند. علاوه بر اسپاتیفای، اینستاگرام نیز هفته گذشته آزمایش یکپارچه سازی NFT را آغاز کرد.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه