حساب کاربری

یا

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

مترجم فایرفاکس به صورت آفلاین صفحات وب را ترجمه می کند

مترجم فایرفاکس به صورت آفلاین صفحات وب را ترجمه می کند

افزونه ترجمه فایرفاکس توسط موزیلا منتشر شد. ابزار جدید تحت پروژه Bergamotتوسعه یافته است که هدف آن ارائه گزینه ای است که مستقیماً روی ماشین های کاربران برای ترجمه صفحات وب اجرا می شود و در عین حال حریم خصوصی آنها را حفظ می کند.

 

این افزونه با استفاده از منابع کامپیوتری کاربر، متن را به هر زبانی و از هر زبانی ترجمه می‌کند و داده‌ها برای پردازش به کلاد ارسال نمی‌شوند. در حال حاضر برای ترجمه به هشت زبان در دسترس است و کار برای چهار زبان دیگر در حال انجام است.

 

طبق اعلام موزیلا، افزونه ترجمه فایرفاکس برای دانلود در فایرفاکس نایتلی، بتا و نسخه عمومی فایرفاکس در دسترس است. این ابزار ترجمه خودکار محتوای وب را که به صورت محلی و در سمت مشتری انجام می شود، فراهم می کند. این پروژه با کنسرسیوم پروژه برگاموت، با هماهنگی دانشگاه ادینبورگ با شرکای دانشگاه چارلز در پراگ، دانشگاه شفیلد، دانشگاه تارتو و موزیلا توسعه یافت.

 

موزیلا می گوید که ترجمه فایرفاکس دو ویژگی جدید اضافه کرده است. اولین مورد ترجمه فرم ها است، و “ویژگی دوم تخمین کیفیت ترجمه ها است که در آن ترجمه های کم اعتماد باید به طور خودکار در صفحه برجسته شوند تا کاربر از اشتباهات احتمالی مطلع شوند”.

 

این ترجمه برای زبان‌هایی از جمله انگلیسی، اسپانیایی، استونیایی، آلمانی، چکی، بلغاری، نروژی بوکمال، پرتغالی و ایتالیایی در دسترس است. کار بر روی زبان هایی از جمله روسی، فارسی، ایسلندی و نروژی نینورسک در حال انجام است.

 

در همین حال، گوگل ترنسلیت، بزرگترین رقیب آن، اکنون پشتیبانی ترجمه را برای مجموع 133 زبان مورد استفاده در سراسر جهان ارائه می دهد. در جریان رویداد اصلی Google I/O، این شرکت اعلام کرد که Google Translate از ۲۴ زبان جدید پشتیبانی می‌کند که توسط یادگیری ماشین پشتیبانی می‌شوند.

منبع : gadgets360

موفق و پیروز باشید.

نوشته شده در تیم تحریریه چیاکالا

ارسال دیدگاه
مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول