حساب کاربری

یا

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Google Maps اکنون به شما کمک می کند هوای تازه را پیدا کنید

Google Maps اکنون به شما کمک می کند هوای تازه را پیدا کنید

Google Maps  در iOS و Android دارای یک لایه جدید کیفیت هوا است که می‌تواند هنگام برنامه‌ریزی پیاده‌روی بعدی یا دوچرخه‌سواری در زمان‌های خوب یا برنامه‌ریزی برای فرار از دود در شرایط بد جوی مفید باشد.

 

لایه جدید یک پوشش شاخص کیفیت هوا (AQI) را مستقیماً روی شبکه نقشه با استفاده از داده‌های دولتی جمع‌آوری‌شده از سازمان‌هایی مانند EPA در ایالات متحده نشان می‌دهد تا نشان دهد هوا به طور کلی چقدر سالم است. بهتر از آن، داده‌های جمع‌آوری‌شده از شبکه حسگرهای PurpleAir را برای گزارش شرایط فرامحلی در سطح خیابان ارائه می‌کند.

 

با کلیک بر روی قرائت‌های AQI که در اطراف Google Maps نقطه‌گذاری شده‌اند، اطلاعات بیشتری در مورد تأثیر کیفیت هوا، زمان و منبع آخرین مطالعه بر سلامتی، و پیوندهایی برای کسب اطلاعات بیشتر ارائه می‌شود.

 

سنسورهای نسبتا کم هزینه PurpleAir ذرات را با استفاده از شمارنده ذرات لیزری اندازه گیری می کنند. بنیانگذار PurpleAir، آدریان دیبواد، در سال 2020 ، زمانی که حسگرهای شرکت او راهی محبوب برای ردیابی دود ناشی از آتش سوزی های فاجعه بار در سراسر ساحل غربی شد.به The Verge توضیح داد:

«شما اساساً یک لیزر را در هوا می‌تابانید و سپس ذرات موجود در هوا نور را منعکس می‌کنند و آشکارساز آن انعکاس‌ها را می‌گیرد.»

 

 سال گذشته Google Maps یک لایه آتش سوزی برای ردیابی تهدید رو به رشد اضافه کرد.

 

علاوه بر PurpleAir، Breezometer در زمینه نقشه برداری کیفیت هوای هایپرمحلی نیز فعالیت دارد. دارندگان دوچرخه های الکترونیکی کابوی از اوایل سال گذشته برای جلوگیری از آلودگی در رفت و آمدهایشان به داده های شرکت تکیه کرده اند. با این حال، Breezometer از مدل‌های پیچیده – نه حسگرهای فیزیکی – برای دستیابی به وضوح داده‌های ادعا شده 5 متر (حدود 16 فوت) استفاده می‌کند.

منبع : theverge

موفق و پیروز باشید.

نوشته شده در تیم تحریریه چیاکالا

ارسال دیدگاه
مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول