حساب کاربری

یا

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

به گفته ایلان ماسک Starlink تا سال 2026 عمومی می شود

به گفته ایلان ماسک Starlink تا سال 2026 عمومی می شود

به گفته ایلان ماسک Starlink تا سال 2026 عمومی می شود

به گزارش CNBC، ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت اخیرا به کارمندان گفته است که به احتمال زیاد Starlink اسپیس ایکس را برای سه تا چهار سال دیگر عمومی نخواهد کرد.

 

طبق گزارش های صوتی ضبط شده از جلسه که توسط CNBC به دست آمد، ماسک در جریان جلسه همه جانبه کارکنان این شرکت در هفته گذشته، گزارش داده است که عرضه اولیه عمومی اسپیس ایکس (IPO) از هم اکنون سه تا چهار سال دیگر نخواهد بود. ماسک اعلام کرد که استارلینک باید “در یک موقعیت روان” با “قابل پیش بینی خوب” قرار گیرد.

 

طبق یک ایمیل در سال 2019 که توسط CNBC به کارمندان رسید، ماسک در ابتدا قصد داشت Starlink را در اوایل امسال عمومی کند. اما اکنون، به نظر می رسد که میلیاردر از عمومی کردن ابرصورت فلکی اینترنتی خود محتاط است. این میلیاردر روز پنجشنبه به کارکنان اسپیس ایکس گفت: «عمومی بودن قطعاً دعوت به دردسر است». و قیمت سهام فقط حواس پرت می کند.

 

Starlink هنوز به طور کامل عملیاتی نشده است، اما در حال رسیدن است. تا کنون، اسپیس ایکس حدود 2300 ماهواره Starlink فعال دارد که در مدار پایین زمین کار می کنند. اما ماسک همچنان امیدوار است که مجموعاً 42000 ماهواره را برای دسترسی به اینترنت پهن باند در سراسر جهان پرتاب کند.

 

ماهواره‌ها در حال حاضر در بخش‌هایی از ایالات متحده و کانادا و همچنین نیوزلند، برخی از بخش‌های استرالیا، بریتانیا و همچنین برخی از کشورهای اروپایی مانند اسپانیا و فرانسه در حال پخش شدن هستند.

 

اسپیس ایکس امیدوار است تا پایان سال خدمات خود را به سایر نقاط جهان گسترش دهد. این شرکت همچنین به دنبال همکاری با شرکای تجاری است. در ماه آوریل، Starlink اولین همکاری خود را با یک شرکت هواپیمایی بزرگ، هاوایی ایرلاینز، برای ارائه وای فای رایگان در پرواز اعلام کرد. به گفته ماسک، ماه گذشته اسپیس‌ایکس طراحی نسل بعدی ماهواره‌های Starlink خود را که قرار است بزرگ‌تر و بهتر باشند، فاش کرد.

 

SpaceX برای تولید ماهواره‌های Starlink و موشک‌های Falcon 9 که واحدها را به مدار می‌فرستد، به منابع مالی و سود متکی است. علاوه بر این، این شرکت با ناسا برای انتقال فضانوردان این آژانس به و از ایستگاه فضایی بین‌المللی با فضاپیمای Crew Dragon SpaceX همکاری دارد. طبق گزارش وال استریت ژورنال، این شرکت در آخرین دور سرمایه خود حداقل 1.5 میلیارد دلار جذب کرده است.

منبع : gizmodo

موفق و پیروز باشید.

نوشته شده در تیم تحریریه چیاکالا

ارسال دیدگاه
مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول