حساب کاربری

یا

کلیه سفارشات تاریخ 9 ام تا 15 ام خرداد ماه  از تاریخ 16 ام خرداد پردازش و ارسال خواهند شد.

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ناسا در حال تشکیل یک تیم تحقیقاتی برای مطالعه موجودات فضایی است

ناسا در حال تشکیل یک تیم تحقیقاتی برای مطالعه موجودات فضایی است

امروز، ناسا اعلام کرد که در پاییز امسال یک تیم مستقل از محققان را برای مطالعه رویت‌های پدیده‌های هوایی ناشناس یا UAPs گرد هم می‌آورد.

 

آژانس فضایی ناسا می‌گوید که قصد دارد این مشاهدات را از منظر علمی مورد مطالعه قرار دهد، اما همچنین تاکید کرد که “هیچ مدرکی وجود ندارد که UAP ها منشأ فرازمینی داشته باشند.”

 

تیم مطالعاتی که توسط اخترفیزیکدان دیوید اسپرگل تحت مدیریت مأموریت علمی ناسا هدایت می‌شود، تلاش خواهد کرد تا داده‌های موجود در UAPها را شناسایی کند و چگونگی گرفتن بهترین داده‌ها از UAPها را در آینده بیابد. این شرکت خاطرنشان کرد که محدودیت‌های مشاهده، رسیدن به نتیجه‌گیری منطقی در مورد اینکه UAPها از کجا آمده‌اند را دشوار می‌کند.

 

محققان همچنین تلاش خواهند کرد تا شناسایی کنند که چگونه «ناسا می‌تواند از این داده‌ها برای پیشبرد درک علمی UAP ها استفاده کند». به گفته توماس زوربوخن، معاون مدیر علوم ناسا، این مطالعه باز و طبقه بندی نشده خواهد بود.

 

ناسا می‌گوید که مطالعه رویت‌های UAP با منافع آژانس فضایی مطابقت دارد، حتی اگر بعید است که بیگانگان منشأ هیچ پهپادی باشند. تشخیص بین UAP های ناشی از پدیده های طبیعی یا شاید نوعی فناوری برای یکی از اهداف کمتر شناخته شده آژانس حیاتی است:

حفاظت از ایمنی هوا. اگرچه ناسا به دلیل تلاش‌هایش در اکتشاف فضا شناخته شده است، اما اولین “A” در ناسا به معنای هوانوردی است.

زوربوچن در جریان یک سخنرانی زنده در نشست هیئت مطالعات فضایی آکادمی ملی علوم گفت:

«طرز تفکر ما در ناسا با اصول باز بودن، شفافیت و یکپارچگی علمی ما مطابقت دارد. ما از خطر شهرت دوری نمی‌کنیم.»

 

خبر این مطالعه پس از سال ها هیاهو و پوشش خبری مشاهده UAP در رسانه ها منتشر شد. در سال 2017، یک گزارش نیویورک تایمز فاش کرد که پنتاگون یک برنامه طبقه بندی شده به نام برنامه شناسایی تهدیدات هوافضای پیشرفته (AATIP) دارد که ظاهراً رویت های پهپادهایی که اغلب توسط خلبانان نظامی ساخته می شوند را بررسی می کند. گردبادی از علاقه قانون‌گذاران و رسانه‌ها به دنبال داشت و در سال 2020، وزارت دفاع گروه ویژه پدیده‌های هوایی ناشناس یا UAPTF را در نیروی دریایی ایجاد کرد تا ریشه‌های UAP را بهتر درک کند.

 

در حالی که ناسا هنوز در مقام رسمی وارد بحث UAP نشده بود، بیل نلسون، مدیر ناسا، نظرات متعددی در مورد این مشاهدات ارائه کرده است، حتی اشاره می‌کند که ممکن است توضیحی دنیوی برای آنچه دیده می‌شود وجود داشته باشد. نلسون در جریان گفتگوی زنده ای که توسط دانشگاه ویرجینیا برگزار شد، گفت:

“من با آن خلبانان صحبت کرده ام و آنها می دانند که چیزی را دیده اند و رادارهای آنها روی آن قفل شده اند و آنها نمی دانند آن چیست. و ما نمی دانیم چیست. ما امیدواریم که دشمنی در اینجا روی زمین نباشد که چنین فناوری را داشته باشد. اما این چیزی است.»

منبع : theverge

موفق و پیروز باشید.

نوشته شده در تیم تحریریه چیاکالا

ارسال دیدگاه
مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول